Klasická kozmetika obsahuje množstvo umelých látok. v prípade peelingov, hovoríme napríklad o takých extrémoch ako sú drobné, plastové čiastočky. Tie nahrádzajú piesok, alebo iné prírodné materiály. Pokiaľ sa rozhodnete kupovať BIO kozmetiku, pripravte sa na pomerne vysoké ceny. Praktickým, zdravým a hlavne ekonomickým riešením, je výroba vlastnej kozmetiky. Poďme sa teda pozrieť na to, ako si vyrobiť domáci, čisto prírodný a veľmi lacný peeling.
Ako to funguje
Tento kozmetický prípravok sa stará hlavne o to, aby sa z povrchu vašej pokožky odstránili všetky odumreté čiastočky kože. Okrem toho vám uvoľňuje póry, takže pokožka môže lepšie dýchať, je vyčistená do hĺbky a prípravky, ako je krém sa do nej vpijú omnoho lepšie.
„Drsné“ ingrediencie
Pri výrobe tejto kozmetiky potrebujete najmä prísady, ktoré budú dostatočne drsné. Na výber máte hneď niekoľko možností. Prvou je trstinový cukor, ktorý je pre pokožku veľmi prospešný. Hydratuje ju a udržiava krásne pružnú. Použiť však môžete aj hrubozrnnú soľ. V tomto prípade siahnite po himalájskej, alebo havajskej čiernej soli, ktorá obsahuje omnoho vyššie množstvo minerálnych látok. Neprežeňte to však s množstvom, aby sa vám pokožka extrémne nevysušila. Ak natrafíte na soľ s príliš veľkými kryštáliky, nebojte sa ju rozdrviť. Ďalšou vhodnou prísadou je zelený, alebo čierny čaj, ktorý je pre pokožku hotovým zázrakom. Obsahuje množstvo antioxidantov, spomaľuje proces starnutia, hydratuje a pokožku udržiava pružnú.
Nezabudnite na zvláčnenie
Do týchto suchých prísad, ktoré spĺňajú funkciu akéhosi šmirgeľ papiera, môžete pridať olej, alebo kokosový tuk. V prípade oleja, môžete použiť akýkoľvek. Veľmi dobrý je napríklad avokádový, mandľový, rakytníkový, makový, ale pokojne aj olivový. Ak sa rozhodnete pre kokosový tuk, vložte ho do vodného kúpeľa a úplne roztopte. Suché ingrediencie ním následne zalejte takým množstvom, aby ste dosiahli konzistenciu peelingu, ktorý sa bude dobre rozotierať.