Mladí rodičia, ktorí už tiež majú aktívny kontakt so sociálnymi sieťami si z toho asi veľkú hlavu nerobia, avšak je dôležité byť obozretný a to najmä dnes, keď je na internete veľmi veľa rôzneho obsahu a stačí pár klikov na to, aby sa vaše dieťa preklikalo niekam, kam nemalo. Nevinnosť online hier nie je až taká nízka, ako sa zdá na prvý pohľad. Samotná hra možno neprináša pre deti, ktoré ju hrajú, žiadne riziko, ale prináša so sebou rôzne reklamy, ponuky, nástrahy a iné.
Dovoliť najmenším deťom hrať online hry, či už na tablete, alebo prostredníctvom počítača stojí za uváženie. Treba dbať najmä na ich zdravie a nato, aby sa správne rozvíjalo ich zmýšľanie a motorika, načo tieto hry nie sú úplne určené. Deti sa môžu stať ľahko závislé a navyše si kazia zrak. Pri starších deťoch je to už zrejme ťažšie, pretože prichádzajú do styku s mnohými vecami, rovnako aj s internetom a hrami, ktoré môžu na deti pôsobiť pozitívne, ale aj negatívne.
Ak aj deťom dovolíte hrať online hry, majte nad nimi ochrannú ruku a stále majte na očiach to, čo na internete robia. Deti nevedia ešte odlišovať, čo sa na internete smie a čo nesmie, často zvyknú poskytovať svoje osobné údaje cudzím ľuďom, posielať, či zverejňovať nevhodné fotky, alebo hrať hry, na ktorých sa postupne stávajú závislými. Na jednej strane je dôležité dať deťom slobodu, na druhej strane ich nesmiete zanedbať, aby neprepadli rôznym online hrám a nezanevreli na skutočný život a vývin, ktorý je pre nich v detskom veku nesmierne dôležitý.
Ak sa pýtate, ako deti odnaučiť online závislostiam, musíte začať najmä od seba. Nezabúdajte, že deti robia hlavne to, čo vidia na rodičoch a tiež, ak nemajú dostatočnú výplň svojho voľného času. Nesmiete deťom dovoliť hrať sa hodiny, ale aj keď im hru povolíte, stanovte presný čas na to, kedy sa môžu hrať a buďte v tom naozaj prísni. Deťom chvíľu potrvá, kým si na tento systém zvyknú, budú protestovať, skúšať vašu trpezlivosť a urážať sa, ale nezabúdajte, že toto všetko robíte pre dobro vašich detí.